Blo'gas

Sveikata ir gyvenimo būdas

2014-08-03 15:40
Senovės mąstytojai teigė, kad mityba – tai sveikatos, grožio ir energijos šaltinis. Nors vis daugiau atsiranda žmonių, kurie domisi sveika mityba, tačiau dar daugelis jų nekreipia jokio dėmesio, ką jie valgo. Sugebėjimas deramai maitintis reikalauja žinių ir patirties. Nepakanka pasigaminti gardų valgį, reikia žinoti sprendimus, kuriais mes turime vadovautis, siekdami išsaugoti savo sveikatą ar ją pataisyti.

Žemiau išvardinti šeši pagrindiniai principai, kuriais rekomenduojama vadovautis:
Maistas. Valgykite įvairų, natūralų, subalansuotą, daugiau termiškai neapdorotą, pilnos struktūros, daugiausia augalinės kilmės maistą, be dirbtinių skonių, konservantų, dažiklių ir kitų cheminių medžiagų. Jei renkatės gyvulinės kilmės maistą, visada geriau rinkitės kokybišką mėsą ar žuvį iš patikimų šaltinių. Daug dėmesio skirkite kokybei, sezoniškumui ir savo krašto maistui.
Judėjimas – nereiškia, kad būtina ištisas valandas leisti sporto salėje. Pradėkite rytą nuo lengvos mankštos. Rinkitės tokį fizinį krūvį, kuris Jums patinka – tuomet jis bus naudingas. Reikia, kad jis būtų reguliarus, bet krūvis neturi būti „iki devinto prakaito“. Eikite daugiau pėsčiomis, važinėkite dviračiu, išbandykite šiaurietišką ėjimą ar pašokinėjimą ant batuto.
Saviugda. „Žmogus yra esybė, kurioje dvasia ir kūnas susilieja į vieną visumą. Todėl neįmanoma išgydyti kūno, neatsižvelgus į dvasios būseną ir atvirkščiai.“ M. Tombakas. Tuo tarpu įvairūs atsipalaidavimo pratimai, savęs pažinimas ar meditacija padės grąžinti vidinę pusiausvyrą.
Oras. Kvėpavimas yra gyvenimas. Be maisto žmogus gali išgyventi kelias savaites, be vandens – kelias dienas, o štai be oro – tik kelias minutes. Todėl „tinkamas kvėpavimas yra tiesiausias kelias į sveikatą“ M.Tombakas.
Vanduo. Kartais mes pamirštame, koks svarbus yra vanduo. Dažnai vandenį pakeičiame įvairiomis arbatomis, nenatūraliomis sultimis ir kitais gėrimais. Ir taip po truputį džiūstame. „Kuo mažiau vandens geriame, tuo organizmas greičiau sausėja ir rūgštėja.“ Dr. G. Laurinavičius.
Grūdinimasis. Šilumos ir šalčio derinimo prasmė ta, kad šiluma veikia paviršinius kūno sluoksnius, gerina kraujotaką odoje, o šaltis aktyvina vidaus organų kraujotaką. Todėl šilumos ir šalčio kaitaliojimas yra nuostabus dalykas. Pagal galimybes naudokitės kontrastingu dušu ir pirtimis.

Kiekvienas esame skirtingas, todėl ieškokite, bandykite ir raskite, kas Jums geriausiai tinka.