Click to order
Jūsų pirkinių krepšelis
Total: 
Vardas ir Pavardė
El. paštas
Telefonas
Adresas
Papildoma informacija (pvz. durų kodas)
Nuolaidos kodas
Pristatymas
Blo'gas
Saldumynai - Maroons

Kai nori kažko saldaus, bet sau neleidi

“Ne, ačiū, aš nevalgau saldumynų ir jokio pridėtinio cukraus”– dabar labai populiaru tai išgirsti. Aš ilgą laiką taip sakiau. Gal ir tu taip sakai? Bet kai po tokio posakio praeina kelios dienos ir tu taip užsimanai kažko saldaus, kad atrodo suvalgytum didžiausią torto galabą.

Kodėl taip yra?
  • Pirma, tavo maisto pasirinkimą įtakoja vyraujančios emocijos ir energijos tavyje. Gal tu šiandien jautiesi nemylima?! Gal tavo veikla tavęs nedžiugina?! O gal konkretus saldumynas tau primena tavo artimą žmogų, kurio tu pasiilgai?!
  • Antra, kad mūsų mityboje turi vyrauti visi skoniai: saldus, sūrus, rūgštus, kartus, aštrus, aitrus. Skirtingi skoniai, skirtingai veikia mūsų organizmą. Turi vyrauti balansas.
  • Trečia, visata tave mokina neturėti kraštutinumų, o ugdyti sąmoningumą ir intuiciją renkantis maistą.

Mūsų maisto pasirinkimus įtakoja daug aspektų ir jei nori valgyti sąmoningai, kaip geriausia tavo kūnui, turi daugiau klausyti savo vidaus. Svarbu ne tik užduoti konkrečius klausimus, bet ir išgirdus atsakymą jį priimti, negalvojant jog tai nesamonė. Tiesa su savimi ne visada yra maloni.

Mes per daug klausome kitų ir per mažai savęs. Prisiskaitome, prisiklausome ir pradedame viską skirstyti tik į juoda ir balta. Nei juoda nėra blogai, nei balta – gerai. Yra visuma. Todėl ir maiste turi būti visuma. Smagu, kad valgai natūralų maistą, bet nesigraužk jei užsimai kažko kito. Kaip per vieną dieną gali pakeisti save ir savo įpročius? Tiesiog negali, ir nereikia. Viskas turi vykti laipsniškai ir tai kas geriausia tau! Nelygink savęs su kitais, geriau atsigręžk į save ir atrask kas tavo.

Todėl suvagius gabalėlį torto neturi apimti graužatis ar kaltė. To neturi būti! Valgyti reikia su malonu ir nauda sau. Prieš valgant geriausia savęs paklausti: kiek man naudinga to saldumyno suvalgyti šiuo metu? O valgant pabandyk pasikalbėti su savimi. Paklausk savęs: ką tau tas saldumas reiškia, ko tau trūksta? Valgyk su malonumu ir prisipildyk to ko iš to torto gabalėlio trūksta šiuo metu ir gal jau kitą karto tu jo nebenorėsi, nes būsi prisipildžiusi, to ko tau reikėjo 🙂

Neįgyvendinti norai niekur nedingsta, o grįžta su kaupu. Todėl jei šiandien norėjai tik gabalėlio ir sau neleidai, tai po savaitės gali suvalgyti daug daugiau. Ugdyk savyje sąmoningumą valgyti!
Made on
Tilda